» בדיקת איטום


ההבדלים בין בדיקות איטום שונות


בכדי לבדוק אטימות של מבנה יש לבצע בדיקות אטימות שונות. ההבדלים בין בדיקות איטום שונות נובעים מהבדלים בין האזורים שצריכים איטום. אזורים שונים במבנה דורשים איטום כולל: קירות חיצוניים, גגות, דלתות, חלונות ורצפה.
כל מרכיבים אלו יחד מספקים איטום מלא למבנה – כל עוד אין בהם פגם כלשהוא. בכדי להבטיח איטום מלא לבית כל אחד ממרכיבים אלו צריך להיות ברמת תקינות מלאה.
אל בעיות איטום מתלווים נזקים שונים מסממני רטיבות בבית ועד הצפה. לכן, חשוב לגלות ולטפל במקור בעיה ולא לדוגמא לנסות לכסות את סממני הרטיבות. פתרון חלקי לבעיה זו רק יגרום לבעיה רצינית יותר במועד מאוחר יותר.
 

איך בודקים תקינות של איטום ?


בדיקת איטום כוללת דורשת בדיקות נפרדות של האטימות של כל אחד ממרכיבי הבית האחראים על איטום הבית:

בדיקת איטום למעטפת הבית – על ידי בדיקות איטום ניתן לוודאות שמעטפת הבית תקינה ומספקת איטום מלא לבית. ניתן לזהות בעיות אטימות במעטפת של הבית על ידי בדיקה ויזואלית של סדקים ורטיבות בתוך הבית. כמו כן, מתבצעת ביקרות של אטימות מעטפת הבית על ידי הרטבת המבנה מבחוץ, כך ניתן לבחון בזמן אמת עד כמה האיטום מבחוץ מגן על פנים הבית. 

בדיקת אטימות גגות – אטימות של גג תלויה בכמה גורמים כולל מערכת ניקוז יעילה ויריעות איטום תקינות. בדיקת איטום מקצועית של הגג כוללת מספר שלבים. אחד מהצעדים בכדי לבדוק עד כמה יעילה מערכת הניקוד והאיטום בגג הינו הצפה של הגג.

בדיקת אטימות לחלונות – אטימות של חלונות הינו גורם חשוב בעבור אטימות מבנה. חשוב שחלונות יהיו עמידים נגד חדירת מי גשמים. בדיקת זו תכלול בדיקת אטימות החלונות ואם יש צורך יינתנו המלצות לתיקון.

בדיקת אטימות רצפה – ליקויים ברצפה אודות לשימוש בחומרי בנייה לא איכותיים או בשל ליקויי בנייה יכולים לגרום לחוסר אטימות של רצפה. על ידי בדיקה תרמית לזיהוי מים במקומות נסתרים ניתן לראות האם הרצפה אטומה ושלא חודרת רטיבות אל מתחת למרצפות. 

בדיקת אטימות דלתות – חוסר אטימות של דלת ראשית יכולה לגרום לחדירת רטיבות לבית. על ידי בדיקת אטימות לדלת מוודאים שהדלת מספקת איטום מלא לפתח הבית והדלת לא מאפשרת חדירה של מים.

כל בדיקת איטום מתבצעת על ידי מומחה בדק בית מוסמך בעל ניסיון ומיומנות רלוונטית בבדיקות איטום. לכל בדיקה מתלוות המלצות לשיפור האטימות ודיווח מפורט על הדרוש תיקון. 

קבע עוד היום בדק בית מקיף הכולל בדיקת איטום לבית -  על ידי המומחים שלנו.