» בדיקת דירה

בדיקת דירה לפני רכישה


קניית דירה ללא בדיקה מקיפה ומקצועית על ידי מהנדס הינה אחת הטעויות החמורות שאפשר לעשות כאשר רוכשים דירה. גם אם התרשמתם מאד מהבית ועל פני חוץ הבית נראה טוב ללא כל ליקוי גלוי, עדיין יכולה להיות בעיה שאתם פשוט לא מזהים כי אין לכם את הידע והמיומנות לזהות ליקויי בנייה.
ישנם ליקויים שלא ישמשו עילה לכך שתשנו את דעתכם לגבי הבית, אבל עדיין חשוב שתדעו על קיומם של ליקויים אלו מראש כדי שתוכלו להתכונן בעבורם מבחינה תקציבית. כל ליקוי שיתגלה הינו גם קלף מיקוח בדיונים על מחיר הדירה. חשוב לבצע את הבדיקה על ידי מומחה מטעמכם כדי שלא תהיה חלילה הטיה כלשהיא בחוות דעתו של המומחה.
בין אם מדובר בדירת יד שניה או בדירה חדשה, חיוני לבדוק שהדירה בנויה לפי תקנות תכנון ובנייה בישראל ושאין בה ליקויי בנייה כלשהוא.
כאשר מסתכלים על הסטטיסטיקה של קוני בתים שגילו ליקויי בנייה לאחר שרכשו בית יד שנייה-הנתונים מאד מדאיגים. קונים רבים רוכשים דירות יד שנייה ללא בדיקת ליקויים יסודית על ידי מהנדס. כאשר קונה מגלה ליקוי כלשהוא  לאחר רכישת דירה יד שנייה, כל האחריות וההוצאות נופלות עליו. דבר זה קשה אף יותר עם כל ההוצאות האחרות שמתלוות לבית חדש כגון תשלומים על הבית, ריהוט חדש והובלה.
 

תהליך בדיקת דירה


בדיקת דירה נעשית על ידי מהנדס המתמחה בכל בדיקות התקינות הדרושות ואשר בקיא בכל תקני תכנון ובנייה. בין הליקויים שהמהנדס בודק אם קיימים: ריצוף פגום, רטיבות בגלל בעיות איטום, נזקים לקירות אודות לעבודות צבע וטיח לא מקצועיים, רטיבות בגלל צנרת פגומה ועוד ליקויים אחרים. 
 

השקעה משתלמת – בדיקת דירה לפני רכישה


ההוצאות המתלוות לליקויים, כאשר הליקוי מתגלה לאחר רכישת בית, יכולות להיות הוצאות משמעותיות. התיקונים הדרושים יכולים להיות בסדר גודל של איטום מלא לגג והחלפת כל הצנרת בבית. לכן, ההוצאה של בדיקת דירה הינה מינורית ביחס להוצאות שתחסכו אם תזהו ליקוי לפני הרכישה. מעבר לכך, על ידי בדיקת דירה יהיה לכם תמונה יותר מדויקת לגבי הערך של הדירה ומהו המחיר המתאים לדירה.

אל תרכוש דירה בעיניים עצומות – בצע בדיקת דירה לפני רכישה !