» בדיקת מבנים

בדק בית


בין אם אתה מתעניין ברכישת בית ספציפי או רוצה לבדוק את התקינות של מבנה שברשותך, אתה צריך לבצע בדק בית יסודי על ידי מומחה.
בדק בית הוא צעד שצריך לעשות כמה שיותר מוקדם בתהליך רכישת בית, כדי שתוכלו לדעת אם יש בעיות תכנון ובנייה וליקויי בנייה במבנה ולקבל הערכה עד כמה בעיות אלו קריטיות ומורכבות לתיקון.

אז כיצד בעצם נוצרים ליקויי בנייה ?


ליקויי בנייה נובעים ממספר דברים כולל תכנון בנייה שאיננו לפי התקנים הנדרשים או מבנייה לא איכותית.
תכנון בנייה לא לפי תקן יכול לעלות בעיות ליקויי בנייה רבות בעקבות עבודת תכנון מבנה והנחת תשתיות שהתבצעה בצורה לא מקצועית ואף רשלנית.
ישנם הרבה ליקויי בנייה שקורים בתהליך תכנון בנייה כולל: בעיות ביסודות המבנה, ליקויים במערכת האינסטלציה וליקויים במערכת החשמל. 

ליקויים אלו אולי לא מהווים סיכון מידי, אבל בהחלט מורידים את ערך הבית ויכולים להוות בעיה רצינית בעתיד ולכן חובה לבצע בדיקה יסודית לגילוי פגעים אלו עוד לפני הרכישה.
אם לא ביצעתם בדיקה כזו בעת רכישת הבית, כדאי לבצעה בהקדם כדי למנוע בעיות בעתיד וכדי לוודאות שהבית שלכם בטיחותי.

ישנם מקרים רבים של בנייה עם חומרים לא איכותיים ללא תו תקן, על ידי קבלנים שרוצים לחתוך הוצאות כגון על ידי שימוש במרצפות או קרמיקה מסוג נחות או שימוש בחומרי איטום ובידוד ללא תו תקן.

ייתכן גם שעבודת הבנייה נעשתה בצורה לא מקצועית וחומרי הבנייה לא הותאמו למבנה בצורה נכונה לדוגמא נעשה שימוש מופרז בטייח שאינו מתאים לשלד של המבנה.
פגיעות נוספת יכולות להתרחש כאשר קבלן מנסה לזרז את הליך הבנייה ואינו מקדיש את הזמן הדרוש לתהליך כמו בעת ריצוף או חיפוי מבנה.
בכדי לוודאות שהבית שאתם רוצים לרכוש עומד בתקנים הדרושים או שהבית שברשותכם בטיחותי התייעצו עם מומחה בדק בית.
מומחה בדק בית מקצועי ויסודי יוכל לוודאות שהמבנה לא סובל מפגמים בגלל תכנון מבנה לקוי או בגלל בנייה לקויה.
 

בצע בדק בית – בשביל השקט הנפשי שלך.