» תמא 38

כל המידע על תכנית תמ"א 38


רוצה לדעת עוד על פרוייקט תמ"א 38 והאם הוא בשבילך?
כאן תמצא את כל המידע על תכנית תמ"א 38 כולל רקע לתכנית, כיצד התכנית פועלת ולמי לפנות לניהול של פרוייקט כזה.

רקע:


תמ"א 38 נוצרה כתכנית מתאר ארצית שתספק מענה מתאים למבנים שאינם עומדים בתקנים בטיחותיים הנדרשים להגנה על המבנה מפני רעידות אדמה.
בגלל מיקומה של מדינת ישראל על הבקע הסורי אפריקני יש חשש תמידי לרעידת אדמה ברמה נמוכה עד בינונית. אודות לחשש זה עלתה תכנית ממשלתית שמעודדת השבחת וחיזוק מבנים שלא נבנו לפי התקנים הדרושים כיום.

איך התכנית פועלת ?


התמריצים הכלולים בתכנית זו הם שמעודדים בעלי בתים ליישם אותה. במסגרת התכנית מעבר לחיזוק המבנה, ניתן להוסיף קומות למבנה הקיים ולהוסיף מעליות-  וכל זאת ללא תשלומים בגין השבחת נכס ועם הטבות מס לבעלי הנכסים.
במסגרת התכנית בעלי בתים מקבלים את כל הפלוסים של שיפוץ מבנה בלי המינוסים שמתלווים לכך. כלומר, העלאת ערך הבית בלי תהליך ארוך של קבלת היתרי בנייה וללא תשלום מס השבחה על הבית.
אך עם כל זאת, זהו  פרוייקט שקשה להוציא אל הפועל, לכן חשוב לבצעו רק בעזרת מומחה הבקיא בכל סעיפי ותקנות התכנית. בכדי להוציא אל הפועל פרוייקט השבחת נכס בצורה הטובה ביותר - אתם צריכים מנהל פרוייקט בנייה בעל מיומנות וניסיון רב בתחום.

היכן תמצא מנהל פרוייקט בנייה אמין בעבור פרוייקט תמ"א 38 ?


אצלנו בי. הבר בדק והנדסת מבנים תמצאו את המומחה המתאים לתכנון ופיקוח על הפרוייקט  במבנה שלכם. אצלנו תקבלו ייעוץ מקצועי ואמין שיעזור לכם לבחון האם הפרוייקט מתאים בעבורכם. אנחנו נדאג לכל פרטי התכנית כולל: השגת היתרים, תכנון הפרוייקט ופיקוח על הפרוייקט. כל זאת  עם דגש על התקנות העדכניות של התכנית ודגש על בנייה איכותית.
 

פרוייקט תמ"א 38 – מבצעים רק עם מומחים !